Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

(до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).

 

З 1 по 31 жовтня 2018 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек в Михайлівській філії був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек піл гаслом "Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини" (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).

В цьому році місячник присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім'ям, Героя Соціалістичної Праці, члена-кореспондента АПН СРСР, кандидата педагогічних наук, директора школи, публіциста, дитячого письменника Василя Олександровича Сухомлинського (1918–1970).

Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття.

Цитати В.О. Сухомлинського:

·        Школа — не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей.

·        Педагогічна творчість — це здатність допомогти людині пізнати свій внутрішній світ... навчити її розуміти і створювати прекрасне.

·        Казка — це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови.

 

Особливо гострою  в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Кожна країна дбає про творчий потенціал всього суспільства і кожної людини зокрема. Саме цій меті підпорядкована діяльність освітянських закладів, пріоритетним завданням яких є розвиток творчих обдарувань особистості, надання їй можливості проявляти свої нахили і здібності.

І тут важлива роль належить школі, яка покликана формувати життєві компетентності учня, розвивати його як гармонійну особистість. Адже лише творчо мисляча людина здатна до самовдосконалення, широкого сприйняття світу, розв'язання будь-яких завдань.

Шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Її діяльність спрямована на виховання творчих індивідуумів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, формування гармонійно розвиненої особистості дитини, набуття нею соціального досвіду. Шкільні бібліотекарі створюють комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування дітей і підлітків, сприяють поповненню їхнього інформаційного багажу, надають творчий простір для проведення дозвілля. Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості. Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості, тому головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку такої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги. Нині в Україні відбуваються зміни в системі роботи бібліотеки: пропонується новий зміст та підходи, впроваджуються нові форми та напрями роботи.

Мета цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек:

-         Реалізація основних пріоритетів Нової української школи.

-         Формування покоління, яке...

- здатне вчитися протягом усього життя,

- продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності,

 - розвивати цінності громадянського суспільства.

 - Сприяння розвитку творчих обдарувань особистості учнів.

 - Надання читачам можливості проявляти свої нахили і здібності з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей.

 - Набуття школярами соціального досвіду.

 

План проведення місячника шкільних бібліотек 2018 року

Михайлівської філії

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

(до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)

 № п\п

Зміст заходу

Дата проведення

Відповідальний

1

Відкриття місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

01.10.2018 р.

Бібліотекар

2

Бесіда «Дітям про Сухомлинського» для учнів 5 класу

03.10.2018 р.

Бібліотекар, класний керівник

3

Година  спілкування «Великий педагог, великий Добротворець» для учнів 8 класу

05.10.2018 р.

Бібліотекар, вчитель української мови та літератури

4

Бесіда «Криниця людської мудрості Василя Сухомлинського» для учнів 7 класу

08.10.2018 р.

Бібліотекар, класний керівник

5

Організація книжкової виставки    до 100-річчя від дня народження                    В. О. Сухомлинського «На любові до дітей тримається світ»

Протягом другого тижня

Бібліотекар

6

Проведення виставки малюнків  «Кольорова феєрія» учнями 5-го класу

12.10.2018 р.

Бібліотекар, вчитель образотворчого мистецтва

7

Урок доброти «Людина починається з добра» для учнів 5-9 класів

16.10.2018 р.

Бібліотекар, класні керівники

8

Виставка творчих робіт «Майстерня умілих рук» учні початкових класів

18.10.2018 р.

Класні керівники

9

Літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського» для учнів 5 класу

19.10.2018 р.

Бібліотекар, вчитель української мови та літератури

10

Книжкова виставка-спогад «Василь Сухомлинський - дітям» для учнів 5-9 класів

Протягом третього тижня

Бібліотекар

11

Вистава бібліотечного театру «Казки театрального королівства» учні початкових класів

23.10.2018 р.

Бібліотекар, класні керівники

12

Урок-подорож «Великий гуманіст і мислитель В. Сухомлинський» для учнів 9 класу

24.10.2018 р.

Бібліотекар, вчитель української мови та літератури

13

Засідання круглого стола «Серце віддаю дітям» для учнів 8-9 класів

26.10.2018 р.

Вчитель української мови та літератури

14

Рейд – перевірка підручників

Протягом четвертого тижня

Актив бібліотеки

15

Закриття місячника шкільних бібліотек. Розміщення на сайті філії фото-звіт із заходів Всеукраїнського місячника бібліотек

26.10.2018 р.

Бібліотекар

 

01 жовтня 2018 року в Михайлівській філії, з оголошення плану, розпочато Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який пройде під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).

03 жовтня для учнів 5 класу була проведена бесіда «Дітям про Сухомлинського», учні поглибили свої знання про життєвий шлях В.О. Сухомлинського, більше дізналися про його творчість та успіхи діяча.

05 жовтня була проведена година  спілкування «Великий педагог, великий Добротворець». На даному заході учні 8 класу мали змогу більше дізнатися про В. О. Сухомлинського, про те, що він приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності,  дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.

08 жовтня для учнів 7 класу проведена бесіда «Криниця людської мудрості Василя Сухомлинського».

Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги. З такої нагоди в бібліотеці представлена книжкова виставка до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського "На любові до дітей тримається світ". На протязі другого тижня проводилися огляди виставки з учнями філії.

 

 

 

 

За допомогою вчителя образотворчого мистецтва 12 жовтня було організовано виставку малюнків «Кольорова феєрія» учнями 5-го класу.

16 жовтня для учнів 5-9 класів був проведений урок доброти «Людина починається з добра». Бібліотекар разом з класними керівниками донесли до учнів інформацію про вагомий внесок В.О. Сухомлинського в розвиток дитини та його добросовісне відношення до своєї праці. Діти мали змогу зробити для себе висновок, що добро – це найголовніше в людині, і що без добра не може існувати світ.

18 жовтня була проведена виставка творчих робіт «Майстерня умілих рук». На цій виставці були представлені роботи учнів початкових класів. А також були роботи, які учні створили разом з батьками.

 

19 жовтня для учнів 5-го класу була проведена літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського». Учні читали казки В.О. Сухомлинського, що посприяло розширенню їхнього кругозору, формуванню гуманістичного світогляду, кращих особистісних якостей, вихованню любові до читання.

Протягом третього тижня була представлена книжкова виставка-спогад «Василь Сухомлинський - дітям» для учнів 5-9 класів. Учні змогли ще раз переконатися в важливості любові до читання. Так як читання і є основним джерелом творчого розвитку дитини.

 

23 жовтня була проведена вистава бібліотечного театру «Казки театрального королівства. На даному заході учні 1-4 класів читали казки та грали ролі головних героїв казок, завдяки чому розвивали свої творчі здібності, мали змогу спробувати себе як актори.

 

24 жовтня проведений урок-подорож «Великий гуманіст і мислитель В. Сухомлинський» для учнів 9 класу.

26 жовтня відбулося засідання круглого стола «Серце віддаю дітям» для учнів 8-9 класів.

 

 

Протягом четвертого тижня проведено рейд-перевірку підручників. Найохайнішими підручники виявилися у учнів 2 класу.

 

26 жовтня підведено підсумки місячника «Шкільна бібліотека центр творчого розвитку дитини», відзначені кращі читачі бібліотеки. Це учні Микишенко М., Шкуратова Я. (5 клас), Дудка Є., Мигович А. (7 клас), Шкуратова Д. (9 клас), розміщено на сайті філії фото-звіт із заходів Всеукраїнського місячника бібліотек.

ПЛАН РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

 

Зміст роботи

Дата

виконання

Клас

Відповідальний

1.

Організація своєчасного забезпечення учнів та педагогічного колективу навчальною, художньою та методичною літературою.

Протягом року

 

Бібліотекар

2.

З метою поновлення бібліотечного фонду художньою літературою провести акцію

« Подаруй книгу»

Вересень – травень

1 – 9 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

3.

Організувати рейди перевірки зі збереження книг.

Ремонт підручників.

1 раз на місяць

1 – 9 клас

Бібліотекар

Актив бібліотеки  

4.

Оформити екран збереження підручників.

Жовтень

 

Бібліотекар

Актив бібліотеки  

5.

Своєчасно списувати застарілу та непридатну літературу.

Постійно

 

Бібліотекар

Робота з фондом підручників

6.

Систематично вивчати склад книжкового фонду бібліотеки і аналіз відповідності запитам читачів.

Постійно

 

Бібліотекар

7.

Формування книжкового фонду шляхом замовлень на потрібну літературу.

Постійно

 

Бібліотекар

8.

Продовження ведення облікової документації на поступаючи підручники та літературу.

Протягом року

 

Бібліотекар

Організація роботи з читачами

9.

Підготовити та провести бібліотечні уроки.

За графіку

1 – 7 клас

Бібліотекар

10.

Робота з активом читачів.

Постійно

 

Бібліотекар

11.

Постійний аналіз читацьких формулярів учнів.

Постійно

 

Бібліотекар

Робота з батьками

12.

Реклама бібліотека на батьківських зборах.

Згідно графіку

 

Бібліотекар

13.

Створення куточка для батьків.

Вересень

 

Бібліотекар

Підвищення кваліфікації

14.

Систематично підвищувати рівень кваліфікації на засіданнях методичного об’єднання, семінарах.

Згідно графіку

 

Бібліотекар

Зміцнення матеріально – технічної бази

15.

Реєстрація читачів на 2018/2019 рік

Вересень

 

Бібліотекар

16.

Придбати канцтовари, книжкові вітрини, ремонт бібліотеки.

Протягом року

 

Бібліотекар

17.

Книжкові виставки, нові надходження літератури.

Постійно

 

Бібліотекар

Заходи до свят

18.

Бесіда до Всеукраїнського Дня бібліотеки.

Вересень

1 – 4 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

19.

Оформити тематичну виставку літератури до Дня визволення Первомайщини від німецько – фашистських загарбників.

Вересень

1 – 9 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

20.

Взяти участь у підготовці та проведенні тематичного вечора до Дня вчителя.

Жовтень

1 – 9 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

21.

Свято книги « цікаві сторінки».

Листопад

1 – 5 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

22.

Оформити тематичну виставку літератури та матеріалів до Дня пам’яті жертв Голодомору.

Листопад

1 – 5 клас

Бібліотекар

 

23.

Підготовка та проведення свята казки до Дня Святого Миколая.

Грудень

1 – 9 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

24.

Виставка літератури до Дня пам’яті виведення військ з Афганістану.

Лютий

1 –  9 клас

Бібліотекар

 

25.

Книжкова виставка та шевченківські дні « Вічний Кобзар».

Березень

5 – 9 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

Вчитель української літератури

26.

Виставка – реклама « Тисяча професій».

Квітень

9 – 9 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

27.

Оформити педагогічну виставку до 30 – річниці Чорнобильської аварії.

Квітень

1 – 9 клас

Бібліотекар

Кл. керівники

28.

Виставка літератури до Дня Перемоги.

Травень

 

Бібліотекар

 

29.

Підведення підсумків огляду – конкурсу « Живи, книго».

Травень

1 – 9 клас

Бібліотекар

 

30.

Прийом та ремонт підручників.

Травень – червень

 

Бібліотекар

Кл. керівники

Актив бібліотеки

31.

Аналіз роботи за минулий навчальний рік та складання плану на наступний навчальний рік.

 

 

 

 

Comments: 0

Контакти

Телефон:057 48 92 240

Адреса:64143, Харківська область,

Первомайський район,

с. Михайлівка,

вул. Центральна, 16

 

E-mail: mihalovk_92@ukr.net